Elevii care au obţinut premii la olimpiadele şi concursurile şcolare, etapele judeţeană şi naţională, în anul şcolar 2011-2012

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Clasa Premiul
     1.      FĂRCAŞ RAREŞ VIII D Menţiune – etapa naţională – Olimpiada de istorie Premiul I – judeţ – Olimpiada de istorie

Premiul I – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice disciplina fizică

     2.      GRECU CĂLIN VII D Menţiune specială – etapa naţională – Olimpiada de chimie „Raluca Rîpan”Locul VIII la etapa final C.N.S.S, baschet 

Premiul I – judeţ – Olimpiada de chimie „Raluca Rîpan”

Premiul I – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice disciplina fizică 

     3.      OIEGAR RUXANDRA VI E Menţiune de onoare de la Societatea de Fizică – Olimpiada de fizică etapa naţionalăPremiul II – judeţ – Olimpiada de fizică 

Menţiune – judeţ – Olimpiada de matematică 

     4.      SABĂU TEODORA VII A Participare  – etapa naţională – Olimpiada de chimie „Raluca Rîpan” Premiul III – judeţ – Olimpiada de chimie „Raluca Rîpan”

Menţiune – judeţ – Olimpiada de fizică

Menţiune – judeţ – Memoria Holocaustului

Menţiune – judeţ – Olimpiada de ştiinţe pentru juniori 

     5.      BORIŢĂ IULIA IV step Premiul I – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru” 
     6.      NEMET NOEMI VIII C Premiul I – judeţ – Concursul de produse finale „MADE FOR EUROPE” 
     7.      LUCA SABRINA VII D Premiul I – judeţ – Concursul de produse finale „MADE FOR EUROPE” Premiul III – judeţ – Concursul Naţional „Democraţie şi Toleranţă”

Menţiune  – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română 

     8.      BÎRLĂ ALINA IV A Premiul II – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru”Premiul III – judeţ – Concursul Naţional „Democraţie şi Toleranţă” 
     9.      IOVAN ALINA IV A Premiul II – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru” 
   10.    PLEŞA ANDREEA IV A Premiul II – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru” 
   11.    BORZA RAREŞ IV A Premiul II – judeţ – Olimpiada de matematică „Ghe. A. Chiţei” 
   12.    MAIDAN BIANCA IV step Premiul II – judeţ – Olimpiada de matematică „Ghe. A. Chiţei” 
   13.    CODREA MICU CĂTĂLIN IV B Premiul II – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru”Premiul II – judeţ – Olimpiada de matematică „Ghe. A. Chiţei” 
   14.    PASCU MIRUNA IV B Premiul II – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru” 
   15.    KAŞLER NOIEMI IV B Premiul II – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru” 
   16.    STOIAN CRISTIAN IV D Premiul II – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru”
   17.    PĂUN ANDREEA IV step Premiul II – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru”
   18.    SAVONEA ALEXIA IV step Premiul II – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru”
   19.    RAICU TEODORA VII D Premiul II – judeţ – Olimpiada de religieMenţiune – judeţ – Olimpiada de biologie

Menţiune – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice disciplina fizică

   20.    PÎRV ROXANA VIII C Premiul II – judeţ – Olimpiada de latină
   21.    BORZA RADU IV A Premiul III – judeţ – Olimpiada de matematică „Ghe. A. Chiţei”
   22.    BUCHMAN ADRIAN IV C Premiul III – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru”Menţiune  – judeţ – Olimpiada de matematică „Ghe. A. Chiţei”
   23.    LĂCĂTUŞ BEATRICE IV D Premiul III – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru”
   24.    ŢUNEA ŞTEFAN IV step Premiul III – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru”
   25.    MARIAN MIHAI VIII B Premiul III – judeţ – Olimpiada de limba francezăMenţiune – judeţ – Olimpiada de chimie

Menţiune – judeţ – Olimpiada de istorie

Menţiune – judeţ – Olimpiada de ştiinţe pentru juniori

   26.    CORUI GABRIELA VII A Premiul III – judeţ – Olimpiada de religie
   27.    IRIMIE CEZARA VIII A Premiul III – judeţ – Olimpiada de religie
   28.    HANGA ALEXANDRA VII A Premiul III – judeţ – Concursul Naţional „Democraţie şi Toleranţă”Menţiune – judeţ – Olimpiada de chimie „Raluca Rîpan”

Menţiune – judeţ – Olimpiada de fizică

Premiul II – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice disciplina fizică

   29.    BIRĂU DARIA IV A Menţiune – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru”
   30.    GOSTIAN LOREDANA IV A Menţiune – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru”
   31.    BOZNEA CORINA IV B Menţiune – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru”
   32.    BRICERU ANDRADA IV B Menţiune – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru”
   33.    CĂRĂUŞ KARINA IV B Menţiune – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru”Menţiune – judeţ – Olimpiada de ştiinţe socio-umane (educaţie civică)
   34.    LAZĂR ALEXANDRA IV D Menţiune – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru”
   35.    AMZA RAREŞ IV step Menţiune – judeţ – Olimpiada de limba şi literatura română „Diamantul negru”
   36.    ŞURTEA TUDOR IV D Menţiune – judeţ – Olimpiada de matematică „Ghe. A. Chiţei”
   37.    ILIEŞ CĂLIN V D Menţiune – judeţ – Olimpiada de matematică
   38.    ŞTEFAN ALEXANDRU V D Menţiune – judeţ – Olimpiada de matematică
   39.    SAS COSMINA VI B Menţiune – judeţ – Olimpiada de fizicăMENŢIUNE – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice – educaţie formană şi nonformală, domeniul tehnic
   40.    BĂICEANU TUDOR VI E Menţiune – judeţ – Olimpiada de fizicăLocul VIII la etapa final C.N.S.S, baschet
   41.    CĂPRĂRIN  VLAD VI E Menţiune – judeţ – Olimpiada de fizică
   42.    ŞORTAN  DANIEL VI E Menţiune – judeţ – Olimpiada de fizică
   43.    POPESCU  ANASTASIA VI E Menţiune – judeţ – Olimpiada de fizică
   44.    ROŞCA ANDREEA VI E Menţiune – judeţ – Olimpiada de fizică
   45.    CRĂCIUN  CĂTĂLIN VIII A Menţiune – judeţ – Olimpiada de fizicăMenţiune – judeţ – Olimpiada de chimie

Menţiune – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice disciplina fizică

   46.    PETRUŢESCU ROBERT VIII B Menţiune – judeţ – Olimpiada de ştiinţe pentru juniori
   47.    BOCĂNICIU IULIA VII A Menţiune – judeţ – Olimpiada de chimie „Raluca Rîpan”Menţiune – judeţ – Olimpiada de religie
   48.    LUP ALEXANDRU VII D Menţiune – judeţ – Olimpiada de chimie „Raluca Rîpan”
   49.    OGNEAN  FLAVIA VII D Menţiune – judeţ – Olimpiada de biologie
   50.    DUMBRĂVICEAN  DIANA VII D Menţiune – judeţ – Olimpiada de biologie
   51.    NEAG ANDREEA VII A Menţiune – judeţ – Olimpiada de limba franceză
   52.    CIMPONER LOUISA IV B Menţiune – judeţ – Olimpiada de ştiinţe socio-umane (educaţie civică)
   53.    VLAD ANDRADA VIII D Menţiune – judeţ – Olimpiada de ştiinţe socio-umane (cultură civică)
   54.    BOGDAN FLAVIA VIII D Menţiune – judeţ – Olimpiada de ştiinţe socio-umane (cultură civică)
   55.    GASPAR DIANA VIII B Menţiune – judeţ – Olimpiada de istorie
   56.    SIMINA ARIANA VII D Menţiune – judeţ – Olimpiada de religie
   57.    MOGA ANDRADA VIII B Menţiune – judeţ – Olimpiada de religie
   58.    FAUR ANA V C Menţiune – judeţ – Concursul Cultură şi spiritualitate românească
   59.    VENŢEL VICTOR VI B Menţiune – judeţ – Concursul Cultură şi spiritualitate românească
   60.    BOZINTAN ADRIAN VI A Premiul I – judeţ – Sesiunea de comunicări disciplina religie
   61.    OAIDA ANA MARIA VI A Premiul II – judeţ – Sesiunea de comunicări disciplina religie
   62.    MORARIU DIANA VII A Premiul II – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice disciplina fizicăPremiul III – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice disciplina ed. tehnologică
   63.    LICKER MARIA VII D Premiul II – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice disciplina ed. tehnologică
   64.    DOMINIŢEANU ALEXANDRU VII D Premiul III – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice disciplina ed. tehnologică
   65.    SOPORAN CODRUŢA VII A Premiul III – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice disciplina ed. tehnologică
   66.    HOTNOG MĂDĂLINA V B PREMIUL I – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice – educaţie formană şi nonformală, ed. pt. sănătate, ed. ecologică
   67.    PAROAN CARMEN V B PREMIUL I – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice – educaţie formană şi nonformală, ed. pt. sănătate, ed. ecologică
   68.    TICULA ANDREA V B PREMIUL II – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice – educaţie formană şi nonformală, ed. pt. sănătate, ed. ecologică
   69.    PĂVĂLUC ROBERT V B MENŢIUNE – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice – educaţie formană şi nonformală, domeniul tehnic
   70.    MUREŞAN IULIA VI B MENŢIUNE – judeţ – Sesiunea de comunicări ştiinţifice – educaţie formană şi nonformală, domeniul tehnic
   71.    BADISTRU ALEXANDRU VIII A  Locul VIII – la etapa final C.N.S.S.

Locul I – la turneul zonal de la Deva

Locul I – judeţ baschet băieţi

   72.    MANEA ROBBI VIII B
   73.    LUPU RICHEARD BENI VIII A
   74.    TRONCIU RAUL VIII D
   75.    VALINEJAD NADER VII A
   76.    URSA MIHAI VII D
   77.    PIHODI LORIAN VI B
   78.    MOISA ALEXANDRU VI C
Comenteaza acest articol